Dragon Fansite

Ha szereted a sárkányokat akkor itt a helyed!!! :D

Tűzsárkány:

A tűzsárkányokat nem a legnagyobb Sárkányok közé lehet sorolni, kb. 15-16 méteresek a kifejlett példányok, de nem ritka a 20 méteres is, de persze a legöregebb egyedek hatalmasra is megnőhetnek. Többnyire tűzfújásuk van, de tanulhatnak különböző mágiákat is. Ők őrzik a Sárkányok kincseit.  Ha egy ember kivívja magának egy tűzsárkány tiszteletét, akkor neki nem kell többet félnie a tűzsárkányoktól, és néhány útjára el is kísérheti a Sárkányt. Elég elterjedt faj, sok helyen megtalálhatók, főleg vulkánok közelében és mély hasadékokban.

Nagy Földi sárkány:

A bolygónkon található leggyakoribb Sárkányfaj a nagy földi Sárkány, vagy közismertebb nevén a Draco rex Cristatus.
Ezek a nagy termetű, szárnyas lények 32 és 40 méter közötti hosszúságúra nőnek meg, a szárnyuk fesztávolsága eléri a 40 métert. Színük rendszerint zöldesbarna, pikkelyeik a citromsárgától a smaragdzöldig minden színben pompáznak. Vannak olyan földi Sárkányok, amelyek tüzet tudnak lehelni, jóllehet ennek ereje nem olyan nagy, mint a tűzsárkányoké. Viszont képesek a föld, levegő és víz varázslatokra.

Fekete sárkány:

Ez a Sárkányfaj nagyon agresszív, nem tűri meg maga mellett a többi Sárkányt, igazi magányos farkasok. Rendszerint barlangokban, vagy hegyeken élnek. Méretük eléri a 27 méter hosszúságot is de a fiatalabb példányok 14-24 méter között vannak. Tűzfújásuk van, de igen jártasak a fekete, föld, levegő és tűz mágiában, képesek újraéleszteni gyengébb Sárkányokat, vagy más élőlényeket, amelyek őt fogják szolgálni enyhén foszladozó csontváz testükkel, de bármikor visszavehetik az ajándékba adott életet.

Hósárkány:

A jég illetve hósárkányok a sarkokon élnek. Képesek a jég, víz és levegő varázslatokra. Tűzfújás helyett, a vízsárkányokéhoz hasonló jég leheletük van. Cet félékkel nagyobb emlősökkel táplálkoznak, gyakran elraktározzák az élelmet, de ha elfogy a táplálék akkor kénytelenek délre menni a melegebb éghajlatra, hogy élelmet találjanak. Ezek a Sárkányok igen szelídek, rendszerint kisebb csoportokat alkotnak, hogy könnyebb legyen a túlélés.

Norvég Tarajossárkány:

Hasonlít a Magyar Mennydörgősárkányhoz, de faroktüskék helyett éles tarajt visel a gerince mentén. Nagytestű szárazföldi emlősökkel táplálkozik, és sárkányoktól szokatlan módon a vízi állatokat sem veti meg. Ellenőrizhetetlen beszámoló szerint egyszer Norvégia partjai mentén a vízből ragadott ki egy bálnaborjút a Norvég Tarajossárkány egy példánya. Fajtársaival szemben nagyon agresszív, állománya erősen megcsappant. Tojása fekete. A kikelt kicsinyek más fajtákhoz képest sokkal korábban, 1-3 hónaposan már tudnak tüzet fújni.

Kínai Gömblángsárkány:

A Távol-Kelet egyetlen sárkányfajtája. Igen attraktív megjelenésű. Hosszú testét sima, vörös pikkelyek borítják, fitos orrban végződő pofáját aranyszínű tüskék keretezik.Szemei látványosan dülledtek. Testsúlya 2-4 tonna. Orrlyukain gomba alakú tűzcsóvákat fúj, innen kapta a nevét. Agresszívek, de fajtársaival szemben béketűrőbb, mint más sárkányok. Még a vadászterületüket is hajlamosak megosztani egy-két másik sárkánnyal.Zsákmányol mmindenféle emlősállatot, kedvenc prédája a sertés, és sajnos az ember. Élénkpiros, arannyal pöttyözött tojásaik héja rendkívül keresett cikk a kínai varázslók körében.

Walesi Zöldsárkány:

Zöld pikkelyeivel remekül beleolvad a környezetébe, a zöld mezőkbe.A hegyvidéket csak tojásrakáskor keresi fel. Ezért itt külön rezervátumot jelöltek ki a fajta részére. Jellegzetesen, dallamosan üvölt, ezáltal könnyen felismerhető. Karcsú lángcsóvákat fúj. Juhokkal táplálkozik, az emberek elől elbújik. Tojása földszínű, zölddel pettyezett.

Svéd Sróforrú sárkány:

Tetszetős külsejű, ezüstkék pikkelyes sárkány.Orrlyukain vakító kék színű szúrólángot fúj, amely pillanatok alatt hamuvá porlasztja a csontokat, vastag gerendákat is. Főként vad, lakatlan hegyvidékeken élnek, így a statisztikák szerint ez a sárkányfajta ölte meg a legkevesebb embert.

Magyar Mennydörgő sárkány:

A legveszedelmesebbnek tartott sárkányfaj. Óriásgyíkszerű testét fekete pikkelyek borítják. Szarvai és faroktüskéi bronzvörösek, szeme sárga. Kivételesen hosszú, akár 15 m-es lángcsóvát tud fújni. Kecskét, juhot, ha teheti, embert eszik. Cementszürke tojásának héja nagyon vastag, az ivadékok a farkukon már kifejlődött tüskékkel nyitják fel.

hungarianhorntail.jpg





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 6
Heti: 20
Havi: 11
Össz.: 14 277

Látogatottság növelés
Oldal: Sárkányfajták
Dragon Fansite - © 2008 - 2024 - dragonfansite.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »